Чи «лопне бульбашка»: ЄЦБ попередив про уразливість ринку нерухомості

ccc315259f67b32fe7d4762e9f44d557

Цeнтрaльний бaнк єврoзoни пoпeрeдив прo зaвищeну oцінку aктивів, зoкрeмa нeруxoмoсті. Ринки рeгіoну прoдoвжують віднoвлювaтися після пaндeмії кoрoнaвірусу. Вaжливo й тe, щo цeй прoцeс відбувaється тлі низькиx прoцeнтниx стaвoк і масштабних заходів стимулювання і підтримки економіки.

Для це йдеться у піврічному звіті Центрального банку, який був оприлюднений в середу, повідомляє «РБК-Україна Realty». Зібрали найголовніше.

У своїй доповіді Європейський центральний банчишко попередив що короткострокові ризики знижуються, але в середньостроковій перспективі уразливість зростає.

Іпотечні ставки

За один присест на ринку житла в єврозоні спостерігається ситуація, в якій сім\’ї, пов\’язані іпотечними зобов\’язаннями, можуть опинитися в ситуації неможливості оплачувати свої кредити.

Зокрема, домогосподарства з іпотечними кредитами зі змінною процентною ставкою альбо короткими періодами фіксованої ставки піддаються несподіваному підвищенню суми виплат, що може уничтожающе вплинути на їх здатність обслуговувати свій борг,
– йдеться у звіті.

Рекордна інфляція

У вересні Європейський центральний авалист оголосив, що купуватиме менше облігацій получи и распишись тлі зростання споживчих цін. Це поклало початок процесу поступового згортання величезного пакета заходів стимулювання епохи пандемії.

До самого теми Що потрібно знати для податок на нерухомість в Україні: відомий девелопер назвав головні нюанси

У вересні інфляція в єврозоні склала 3,4%, що є максимумом по (по грибы) 13 років. В жовтні 13-річний достижение був побитий ще разочек – 4,1% інфляції, оскільки валютний прием боровся з різким зростанням цін получи и распишись електроенергію.

Були приклади, если відомі гравці ринку вивчали нові способи інвестицій. Паралельно з цим ринки житла в єврозоні швидко розширювалися, і майже немає ознак того, що умови кредитування у відповідь посилюються,
– зазначено у звіті.

Луїс дескать Гіндос, віцепрезидент ЄЦБ, що інфляція у регіоні є тимчасовою:

Зростання цін почне сповільнюватися в найближчі місяці та досягне піку в листопаді. Після цього, из-за нашими прогнозами, інфляція почне сповільнюватися,
– додав він.

ЄЦБ вважає, що інфляція закінчиться впродовж 2022 року. Возле цьому деякі учасники ринку вважають, що ЄЦБ недооцінює інфляційний тиск і тому, ймовірно, йому доведеться оголосити для підвищення ставки предварительно початку 2023 року.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.